Գևորգ Պապոյանը ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի դեսպանին
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը մարտի 6-ին ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին։
Քննարկվել են տնտեսության ոլորտում երկկողմ փոխշահավետ գործակցության ընդլայնմանը, առևտրաշրջանառության ծավալների, ինչպես նաև Ղազախստանից դեպի Հայաստան ներդրումային հոսքերի ավելացմանը վերաբերող հարցեր։
Անդրադարձ է կատարվել նաև տրանսպորտային կապակցվածությանն ու կայուն մատակարարումների ապահովմանը, զբոսաշրջության զարգացմանը և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ թեմաների։

Министр экономики Армении и посол Казахстана обсудили вопросы обеспечения стабильных поставок
Министр экономики Армении Геворк Папоян 6 марта принял чрезвычайного и полномочного посла Казахстана в Армении Болата Иманбаева.
Как сообщили в пресс-службе Министерства экономики республики, в ходе встречи собеседники обсудили вопросы расширения двустороннего взаимовыгодного сотрудничества в сфере экономики, объемов товарооборота, а также увеличения инвестиционных потоков из Казахстана в Армению.
Стороны также затронули вопросы обеспечения стабильных поставок, развития туризма и другие темы, представляющие взаимный интерес.