Երևանում կբացվի Իրանի առևտրի կենտրոնը, որը կդառնա ԵԱՏՄ դարպասը. Mehr
Հայաստանի մայրաքաղաք Երևանում կբացվի իրանական առևտրի կենտրոն, որը կդառնա դարպաս դեպի Եվրասիական տնտեսական միություն (ԵԱՏՄ), գրում է իրանական Mehr գործակալությունը։
Որպես արտերկրում Իրանի առաջին և ամենամեծ մշտական առևտրի կենտրոն՝ Հայաստանում Իրանի առևտրի կենտրոնը կբացվի հոկտեմբերի 1-ին՝ Իրանի Առևտրի խթանման կազմակերպության (TPOI) հետ համագործակցությամբ։
Իրանական առևտրի կենտրոնը նախագծվել և մշակվել է Երևանում՝ ավելի քան 18 հազար քմ մակերեսով հողատարածքում: Կենտրոնի 10 հազար քառակուսի մետր մակերեսով ցուցահանդեսային տարածքը ներառում է տարբեր չափերի 107 ցուցահանդեսային ցուցատախտակ, որոնք կարող են օգտագործվել արդյունաբվերության տարբեր ոլորտների համար, հագեցած են գործնական հանդիպումների համար նախատեսված հանդիպումների սենյակներով(B2B), միջոցառումների, կոնֆերանսների և փառատոների բաց տարածքով:
Ի թիվս մարքեթինգային և հետազոտական ծառայությունների մատուցման ցուցահանդեսային ծառայությունների, Հայաստանի և Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) շահութաբեր շուկա մուտք գործելու ռազմավարությունների, կենտրոնը համապատասխան հող կպատրաստի ֆինանսական փոխանցումների, լոգիստիկ և տրանսպորտային ծառայությունների մատուցման, իրավաբանական խորհրդատվություն, հարկային և մաքսային ծառայությունների համար։

Mehr: В Ереване откроется Центр торговли Ирана, который станет воротами в ЕАЭС
В столице Армении Ереване будет открыт центр торговли Ирана, который станет воротами в Евразийский экономический союз (ЕАЭС), пишет Mehr.
В качестве первого и крупнейшего постоянного торгового центра Ирана за рубежом, Центр торговли Ирана в Армении будет открыт 1 октября в сотрудничестве с Организацией содействия торговле Ирана (TPOI), говорится в сообщении.
Торговый центр Ирана был спроектирован и застроен в Ереване на земельном участке площадью более 18 000 квадратных метров. Выставочное пространство центра площадью 10 000 квадратных метров включает в себя 107 экспозиционных стендов различных размеров, которые могут быть использованы для различных отраслей промышленности, оборудованных конференц-залами для проведения деловых встреч (B2B), открытым пространством для проведения мероприятий, конференций и фестивалей.
В дополнение к предложению выставочных услуг в области предоставления маркетинговых и исследовательских услуг, стратегии выхода на прибыльный рынок Армении и Евразийского экономического союза (ЕАЭС), центр подготовит подходящую почву для финансовых переводов, предоставления логистических и транспортных услуг, юридических консультаций, налоговых и таможенных услуг.