21-րդ դարում հայերը կլինեն ինտեգրման հիմնական տարրերից մեկը. Ռուբեն Վարդանյան
21-րդ դարում հայերը կլինեն ինտեգրման հիմնական տարրերից մեկը։ Այս մասին այսօր Գլոբալ ինովացիոն համաժողով 2019-ի բացման ժամանակ ասել է գործարար, Հայաստանի Գիտատեխնոլոգիական ֆորումի (FAST) համահիմնադիր Ռուբեն Վարդանյանը:
«Մեր պատմության ընթացքում մենք միշտ եղել ենք տարբեր քաղաքակրթությունները կապող օղակ: Ապագայում հայերը օգուտ կքաղեն մեր կրեատիվ մտածողությունից և հայերի ցանցից, որն ամենահզոր ակտիվներից մեկն է, որը կարող ենք ապագայում օգտագործել»,- նշել է նա:
Ըստ Ռուբեն Վարդանյանի՝ 21-րդ դարում կյանքի իմաստի մասին հարցերի պատասխանները գտնելու համար անհրաժեշտ է ապրել էկոհամակարգում, որում մարդը զարգանում է մասնագիտորեն և անձնական մակարդակում. «Մենք Հայաստանում այդպիսի էկոհամակարգ ենք կառուցում»,- հավելել է նա
Հիշեցնենք, որ «Տրանսֆորմացնելով ինտելեկտը» թեմայով Գլոբալ ինովացիոն երկրորդ համաժողովը՝ (Global Innovation Forum (GIF) on “Transforming Intelligence”) Հայաստանում մեկնարկել է հոկտեմբերի 16-ին, որին մասնակցում են աշխարհի առաջատար գիտնականներ։

Мы строим в Армении новую экосистему: Рубен Варданян
В 21-м веке армяне будут одним из основных элементов интеграции. Об этом сегодня на открытии Глобального инновационного форума 2019 года заявил предприниматель, соучредитель научно-технологического форума Армении (FAST) Рубен Варданян.
«В будущем армяне извлекут выгоду из данного им природного креативного мышления. Это  является одним из самых мощных активов армянского народа, который мы можем использовать в будущем»,- отметил он.
По словам Рубена Варданяна, для того, чтобы найти ответы на вопросы о значении жизни в XXI веке, необходимо жить в экосистеме, в которой человек развивается профессионально и на личном уровне. "Мы строим в Армении такую экосистему", - добавил он.
Напомним, что вторая глобальная инновационная конференция на тему «Трансформируя интеллект “(Global Innovation Forum (GIF) on” Transforming Intelligence")» стартовала в Армении 16 октября, в ней принимают участие ведущие ученые мира.