Ժամը 19:50-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները Վերին Շորժայի ուղղությամբ խախտել են հրադադարը՝ կիրառելով ականանետ. ՊՆ
Ժամը 19:50-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները Վերին Շորժայի ուղղությամբ խախտել են հրադադարը՝ կիրառելով ականանետ, հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն:
՛՛Հայկական կողմը կորուստներ չունի:
Ժամը 20:10-ի դրությամբ իրադրությունն առաջնագծում հարաբերականորեն կայուն է:
Իրադրության փոփոխության դեպքում պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա հաղորդագրությամբ՛՛,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

В районе 19:50 подразделения ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня в направлении Верин Шоржа, применив миномет: МО РА
В районе 19:50 подразделения ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня в направлении Верин Шоржа, применив миномет, сообщает МО РА.
''С армянской стороны потерь нет. По состоянию на 20:15 ситуация на передовой сравнительно стабильная.
В случае изменения ситуации министерство обороны РА выступит с сообщением'',-отмечается в сообщении.