Սուրեն Պապիկյանը և ՌԴ դեսպանը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգության և երկկողմ օրակարգային հարցեր
Նոյեմբերի 29-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Հանդիպման ընթացքում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպանը ՀՀ պաշտպանության նախարարին է ներկայացրել ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության պաշտպանության հարցերով նորանշանակ կցորդ, գնդապետ Ալեքսանդր Գորյանովին:
Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորել է կցորդին նշանակման կապակցությամբ՝ մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկկողմ օրակարգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

Сурен Папикян принял чрезвычайного и полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина
29 ноября министр обороны РА Сурен Папикян принял чрезвычайного и полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина.
В ходе встречи чрезвычайный и полномочный посол России представил министру обороны РА новоназначенного атташе посольства России в Армении по вопросам обороны полковника Александра Горянова.