Արձանագրված խնդիրները սեղմ ժամկետներում վերացնել. Սուրեն Պապիկյանը ՊՆ-ում խորհրդակցություն է հրավիրել
Ապրիլի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ անցկացվել է խորհրդակցություն, որին ներկա է եղել ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմը, տեսակապի միջոցով մասնակցել են նաև բանակային զորամիավորումների հրամանատարները։ Այս մասին հաղորդում է ՊՆ-ն:
Ըստ ուղղությունների՝ զեկույցներ են ներկայացվել ձմռան ընթացքում կատարված աշխատանքների վերաբերյալ, ինչպես նաև նախանշվել առաջիկա ծրագրերը։
Խորհրդակցության արդյունքներով պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին հանձնարարականներ է տվել՝ արձանագրված խնդիրները սեղմ ժամկետներում վերացնելու վերաբերյալ։

Папикян дал руководителям ответственных подразделений поручения об устранении зафиксированных проблем в сжатые сроки
11 апреля министр обороны Сурен Папикян  провел совещание, в котором участвовали представители командного состава МО, ВС и ГШ, и командующие корпусов посредством видеосвязи.
На совещании были представлены доклады о проделанной за зиму работе и будущие программы, сообщает пресс-служба МО.
По итогам совещания министр Папикян дал руководителям ответственных подразделений поручения об устранении зафиксированных проблем в сжатые сроки.