Սնունդ տեղափոխող մեքենայի ուղղությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ կրակի հետևանքով հայկական կողմն ունի 1 զոհ և 2 վիրավոր. ՀՀ ՊՆ
Հոկտեմբերի 2-ին սնունդ տեղափոխող մեքենայի ուղղությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ կրակի հետևանքով հայկական կողմն ունի 1 զոհ և 2 վիրավոր:
Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները թիրախավորած են եղել նաև շտապօգնության մեքենան, ինչը միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերի կոպտագույն խախտում է։
Զոհված զինծառայողն է ՀՀ ՊՆ N զորամասի զինծառայող Արամ Տիգրանի Քոչարյանը:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը վշտակցում և զորակցություն է հայտնում զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

В результате обстрела ВС Азербайджана машины ВС Республики Армения, перевозившей еду для личного состава боевых позиций, с армянской стороны есть 1 погибший и 2 раненых: МО РА
2 октября в результате обстрела ВС Азербайджана машины ВС Республики Армения, перевозившей еду для личного состава боевых позиций, с армянской стороны есть 1 погибший и 2 раненых.
Подразделения ВС Азербайджана также обстреляли машину скорой помощи, что является грубым нарушением норм международного гуманитарного права.
Погибший – военнослужащий воинской части N МО РА Кочарян Арам Тигранович.
Министерство обороны Республики Армения разделяет тяжелую боль утраты и выражает слова соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам военнослужащего.