Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի և Լիտվայի միջև համագործակցության ներկայիս ընթացքն ու հեռանկարները
Փետրվարի 6-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում Հայաստանի և Լիտվայի պաշտպանության նախարարությունների միջև անցկացվել են երկկողմ պաշտպանական խորհրդակցություններ: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ-ից:
ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչության պետ Լևոն Այվազյանը Լիտվայի ազգային պաշտպանության նախարարության միջազգային հարաբերությունների ու գործողությունների խմբի ղեկավար Ալգիրդաս Նորկուսին է ներկայացրել անվտանգային միջավայրին և պաշտպանության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներին առնչվող հարցեր:
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի և Լիտվայի միջև համագործակցության ներկայիս ընթացքն ու հեռանկարները, ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ:
Խորհրդակցությունների ավարտին ստորագրվել է Հայաստանի Հանրապետության և Լիտվայի ազգային պաշտպանության նախարարությունների միջև համագործակցության 2024 թվականի ծրագիրը

Был обсужден текущий ход и перспективы сотрудничества между Арменией и Литвой в сфере обороны
6 февраля в административном комплексе МO РА между министерствами обороны Армении и Литвы состоялись двусторонние оборонные консультации.
Начальник управления оборонной политики и международного сотрудничества Министерства обороны РА Левон Айвазян представил руководителю группы международных отношений и действий министерства национальной обороны Литвы Альгирдасу Норкусу вопросы безопасности и проводимых в сфере обороны реформ.
Был обсужден текущий ход и перспективы сотрудничества между Арменией и Литвой в сфере обороны, достигнут ряд договоренностей.
В завершение консультаций была подписана Программа сотрудничества между министерствами обороны Республики Армения и Литовской Республики на 2024 год.