Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Հունաստան համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր
ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով Հունաստանի Հանրապետությունում է՝ Հունաստանի ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ Դիմիտրոս Խուպիսի հրավերով:
Փետրվարի 27-ին տեղի է ունեցել գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը՝ պատվոպահակայինների և նվագախմբի մասնակցությամբ: Հնչել են երկու երկրների պետական օրհներգերը:
Գլխավոր շտաբների պետերի առանձնազրույցին հաջորդել է ընդլայնված կազմերով հանդիպումը:
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Հունաստան համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր: Բարձր գնահատելով համագործակցության ընթացքը՝ անդրադարձ է կատարվել նախորդիվ իրականացված աշխատանքներին, նախանշվել են առաջիկա անելիքները:
Կողմերը քննարկել են նաև պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ ձևաչափով համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:

Делегация под руководством первого заместителя министра обороны РА, начальника Генерального штаба ВС, генерал-лейтенанта Эдварда Асряна находится с официальным визитом в Греческой Республике по приглашению начальника Генерального штаба национальной обороны Греции, генерала Димитриоса Хуписа.
27 февраля состоялась официальная церемония встречи генерал-лейтенанта Эдварда Асряна с участием почетного караула и оркестра. Прозвучали государственные гимны обеих стран.
После частной беседы начальников генеральных штабов состоялась встреча в расширенном составе.
Обсуждены вопросы сотрудничества Армения-Греция в сфере обороны. Высоко оценив ход взаимодействия, стороны коснулись ранее проделанной работы и наметили дальнейшие шаги.
Стороны обсудили также вопросы сотрудничества в трехстороннем формате Армения-Греция-Кипр в сфере обороны.