ՊՆ-ում ԶՈւ ղեկավար կազմի խորհրդակցություն է անցկացվել
Տոնական օրերին Զինված ուժերում զգոնությունը պահպանելու, ինչպես նաև մարտական հերթապահության կազմակերպման հարցերը քննարկելու նպատակով, Պաշտպանության նախարարությունում ԶՈւ ղեկավար կազմի խորհրդակցություն է անցկացվել։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ Պն մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է նաև Մերձավորարևելյան տարածաշրջանում վերջին օրերին ստեղծված իրավիճակը, այս ուղղությամբ տրվել են հատուկ ցուցումներ։
Ընդհանուր առմամբ, հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին և արցախա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում օպերատիվ իրավիճակը գնահատվում է կայուն։

С целью сохранения бдительности в Вооруженных силах в праздничные дни, а также обсуждения вопросов организации боевого дежурства в Министерстве обороны состоялось совещание руководящего состава ВС. Об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь МО Армении Арцрун Ованнисян.
В ходе совещания была также обсуждена ситуация, сложившаяся в последние дни в Ближневосточном регионе, в этом направлении были даны специальные указания.
В целом, оперативная ситуация на армяно-азербайджанской государственной границе и линии соприкосновения арцахских и азербайджанских сил оценивается как стабильная.