Պապիկյանը  մասնակցել է «Պատասխանատու արհեստական բանականություն՝ ռազմական տիրույթում» գագաթնաժողովի բացման արարողությանը
Պապիկյանը մասնակցել է «Պատասխանատու արհեստական բանականություն՝ ռազմական տիրույթում» գագաթնաժողովի բացման արարողությանը
Կորեայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը սեպտեմբերի 9-ին մասնակցել է «Պատասխանատու արհեստական բանականություն՝ ռազմական տիրույթում» գագաթնաժողովի բացման արարողությանը:
Միջոցառումը կազմակերպել են Կորեայի Հանրապետության, Նիդերլանդների, Միացյալ Թագավորության, Սինգապուրի և Քենիայի պաշտպանության ու արտաքին գործերի նախարարությունները, որոնց նպատակը միջազգային մեխանիզմների նախաձեռնումն է՝ վերահսկելու արհեստական բանականության կիրառումը ռազմական տեխնոլոգիաներում և մարտական գործողությունների վարման ընթացքում:

Сурен Папикян  принял участие в церемонии открытия саммита «Ответственный искусственный интеллект в военной сфере»
Сурен Папикян принял участие в церемонии открытия саммита «Ответственный искусственный интеллект в военной сфере»
В рамках рабочего визита в Республику Корея министр обороны РА Сурен Папикян 9 сентября принял участие в церемонии открытия саммита «Ответственный искусственный интеллект в военной сфере».
Мероприятие было организовано министерствами обороны и иностранных дел Республики Корея, Нидерландов, Соединенного Королевства, Сингапура и Кении с целью инициирования международных механизмов по контролю за использованием искусственного интеллекта в военных технологиях и в проведении боевых действий.