Պապիկյանն ընդունել է Իրանի դեսպանին՝ ՀՀ-ում նրա դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ
Սեպտեմբերի 2-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին՝ ՀՀ-ում նրա դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ։ Այս մասին հայտնում են ՊՆ-ից:
Նախարարը բարձր է գնահատել դեսպանի ներդրումը ՀՀ-ԻԻՀ հարաբերությունների ամրապնդման գործում և շնորհակալություն հայտնել համատեղ արդյունավետ աշխատանքի, դրա արդյունքում ունեցած նշանակալի ձեռքբերումների համար։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ օրակարգին, ինչպես նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգության վերջին զարգացումներին վերաբերող հարցեր։
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպման ավարտին դեսպանին պարգևատրել է գերատեսչական մեդալով՝ արդյունավետ համագործակցության համար։

Министр обороны РА принял завершающего дипломатическую миссию в Ереване посла Ирана
Министр обороны Республики Армения Сурен Папикян 2 сентября принял чрезвычайного и полномочного посла Исламской Республики Иран в Армении Мехди Собхани в связи с завершением его дипломатической миссии в РА.
Министр высоко оценил вклад посла в укрепление отношений РА-ИРИ и выразил благодарность за совместную плодотворную работу, достигнутые в ее результате значительные достижения.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся двусторонней повестки, а также последних развитий в области региональной и международной безопасности.
В конце встречи министр обороны Сурен Папикян наградил посла ведомственной медалью за эффективное сотрудничество.