Պապիկյանն ու Ֆրանսիայի ԶՈւ նախարարը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր
Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի զինված ուժերի նախարար Սեբաստիեն Լըկորնյուի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը:
Տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունը՝ զինվորական նվագախմբի և պատվո պահակախմբի մասնակցությամբ, հնչել են Հայաստանի Հանրապետության և Ֆրանսիայի Հանրապետության պետական օրհներգերը:
Դիմավորման հանդիսավոր արարողությունից հետո տեղի են ունեցել քննարկումներ` կապված 2022 թ. սեպտեմբերի 27-ին Փարիզում կայացած հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ներկայիս ընթացքի շուրջ:
Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպման ավարտին շնորհակալություն է հայտնել Ֆրանսիայի զինված ուժերի նախարար Սեբաստիեն Լըկորնյուին՝ Ֆրանսիայի Հանրապետություն աշխատանքային հագեցած այցի և ջերմ ընդունելության համար:

В рамках рабочего визита во Францию министр обороны РА Сурен Папикян встретился с министром вооруженных сил Франции Себастьеном Лекорню. На встрече присутствовала также посол РА во Франции Асмик Толмаджян.
Состоялась церемония торжественной встречи главы оборонного ведомства Республики Армения с участием военного оркестра и почетного караула, прозвучали государственные гимны Республики Армения и Французской Республики.
После церемонии торжественной встречи состоялись обсуждения вокруг процесса реализации договоренностей, достигнутых в ходе встречи в Париже 27 сентября прошлого года.
Стороны обсудили вопросы региональной безопасности. Министр обороны Сурен Папикян по завершению встречи выразил благодарность министру вооруженных сил Франции Себастьену Лекорню за насыщенный рабочий визит во Французскую Республику и теплый прием.