Նախարար Դավիթ Տոնոյանը պարգևատրել է ռուս զինծառայողներին
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի հրամանով ՀՀ զինված ուժերում կորոնավիրուսային վարակվածության կանխարգելման և թեստավորման ուղղությամբ մեծածավալ աշխատանքներ իրականացրած ՌԴ ԶՈՒ զինծառայողներ Ալեքսեյ Սուսլոպարովը, Վասիլի Չուխրալյայը խրախուսվել են «Մարշալ Բաղրամյան», իսկ Ալեքսեյ Ստուպնիկովը, Սերգեյ Կալգանովը, Սերգեյ Պարֆենովը, Ալեքսեյ Բիսերովը՝ «Ռազմական համագործակցության համար» գերատեսչական մեդալներով։
ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում օգոստոսի 28-ին տեղի է ունեցել պարգևատրման հանդիսավոր արարողություն, որին ներկա էին ՀՀ-ում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը, ՌԴ դեսպանության ռազմական և ռազմաօդային կցորդ, գնդապետ Անդրեյ Գրիշչուկը:
Շնորհավորելով պարգևատրվածներին՝ Դավիթ Տոնոյանը երախտագիտություն է հայտնել ռուսական կողմին՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարում ցուցաբերած աջակցության համար և նշել, որ նաև ՌԴ ԶՈՒ զինծառայողների եռանդի, քրտնաջան աշխատանքի և մասնագիտական բարձր որակների շնորհիվ է հաջողվել պատվով հաղթահարել համավարակի ծանր պահը։ Դավիթ Տոնոյանը ռուս մասնագետներին մաղթել է անձնական և մասնագիտական հաջողություններ։
Պարգևների արժանացած մասնագետները շնորհակալություն են հայտնել իրենց ծառայությունը բարձր գնահատելու և արժևորելու համար:

Давид Тоноян наградил российских военнослужащих
Приказом Министра обороны РА Давида Тонояна военнослужащие ВС РФ Алексей Суслопаров, Василий Чухраляй, осуществившие крупномасштабные работы по профилактике и тестированию коронавирусной инфекции в Вооруженных силах РА, были поощрены ведомственными медалями «Маршал Баграмян», а Алексей Ступников, Сергей Калганов, Сергей Парфенов, Алексей Бисеров – «За военное сотрудничество».
28 августа в административном комплексе Министерства обороны РА состоялась торжественная церемония награждения, на которой присутствовали Чрезвычайный и Полномочный Посол РФ в РА Сергей Копыркин, военный и военно-воздушный атташе посольства РФ полковник Андрей Грищук.
Поздравив награжденных, Давид Тоноян выразил признательность российской стороне за содействие в борьбе с коронавирусом и отметил, что также благодаря энергии, кропотливой работе и высоким профессиональным качествам военнослужащих ВС РФ удалось с честью преодолеть возникшие вызовы. Давид Тоноян пожелал российским специалистам личных и профессиональных успехов. Специалисты, удостоенные наград, выразили благодарность за высокую оценку их службы.