Մեր զինված ուժերն այս պահին մղում են համառ ու հերոսական մարտեր. Արծրուն Հովհաննիսյան
Ողջ գիշեր ընթացել են գիշերային մարտեր՝ հատկապես հյուսիսի և հարավի ուղղությամբ։ Այս մասին Հայկական տեղեկատվական միասնական կենտրոնում ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝
«Մեր զինված ուժերին հաջողվել է դիրքային նոր բարելավումներ իրականացնել, հակառակորդը, բնականաբար, չի հանգստացել, որոշ տեղերում հակագրոհներ է իրականացրել, որոնք հետ ենք մղել: Վաղ առավոտյան կիրառելով հրետանային միջոցներ, այդ թվում՝ նաև ծանր հրանետներ, ադրբեջանական ԶՈւ ստորաբաժանումները վերսկսել են հարձակողական գործողությունները: Մեր զինված ուժերն այս պահին մղում են համառ ու հերոսական մարտեր»,- ասաց նա։
Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտնեց, որ այս պահի դրությամբ ունենք շուրջ 200 վիրավոր, որոնց մի մասը տեղափոխվել է Երևան.
«Բոլորը գտնվում են պատշաճ բժշկական վերահսկողության ներքո տարբեր զինվորական հոսպիտալներում և քաղաքացիական հիվանդանոցներում։ Ամբողջ առողջապահական համակարգը ոտքի վրա է»։

На данный момент наши Вооруженные силы ведут упорные и героические бои: Арцрун Ованнисян
Всю ночь шли ночные бои, особенно в направлении севера и юга. Об этом в ходе брифинга в армянском информационном центре заявил представитель МО Армении Арцрун Ованнисян.
«Нашим Вооруженным силам удалось осуществить новые позиционные улучшения, противник не успокоился, в некоторых местах азербайджанские ВС прибегли к атакам, которые мы оттеснили. Ранним утром, применяя артиллерийские средства, в том числе тяжелое вооружение, подразделения азербайджанских ВС возобновили наступательные действия. Наши Вооруженные силы на данный момент ведут упорные и героические бои»,- сказал он.
Арцрун Ованнисян сообщил, что на данный момент у армянской стороны около 200 раненых, 80  из которых перевезены в Ереван. «Все находятся под надлежащим медицинским контролем в различных военных госпиталях и гражданских больницах. Вся система здравоохранения находится на ногах. Остальные раненные получили незначительные травмы, и вскоре вернутся в строй»,- сообщил представитель МО РА.
Он также отметил, что применение за ночь противником систем ТОС не было эффективным, азербайджанские ВС не достигли поставленных целей.