Լոնդոնում տեղի են ունեցել կոռուպցիայի դեմ պայքարին վերաբերող քննարկումներ  ՀՀ ՊՆ պատվիրակության հետ
Պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի Հանրապետություն-Միացյալ Թագավորություն համագործակցության շրջանակում մարտի 28-29-ը Լոնդոնում տեղի են ունեցել կոռուպցիայի դեմ պայքարին վերաբերող քննարկումներ:
Հայկական պատվիրակությունը գլխավորել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության գլխավոր քարտուղար Համլետ Բատիկյանը:
Միջոցառման ընթացքում տեղի է ունեցել հանդիպում ՄԹ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչների հետ` ՄԹ պաշտպանության նախարարության անվտանգության քաղաքականության գլխավոր տնօրեն Փոլ Ուայաթի և պաշտպանության ապահովման տնօրեն Գայ Լեսթերի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում ՀՀ-ՄԹ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարության գլխավոր քարտուղար Համլետ Բատիկյանը ներկայացրել է կոռուպցիայի դեմ պայքարում ՀՀ ՊՆ ընթացիկ ծրագրերը:
Բրիտանական կողմը ներկայացրել է այդ ոլորտում առկա փորձն ու մեթոդաբանությունը և ՀՀ պաշտպանության նախարարությանն անհրաժեշտ օժանդակություն ցուցաբերելու պատրաստակամություն հայտնել։
Քննարկումների ընթացքում ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ՝ համատեղ ծրագրեր իրականացնելու, փորձագիտական և մեթոդական օժանդակություն տրամադրելու ուղղությամբ:

В рамках сотрудничества между Арменией и Британией в сфере обороны прошли обсуждения на тему борьбы с коррупцией
В Лондоне 28-29 марта в рамках сотрудничества между Республикой Армения и Соединенным Королевством в сфере обороны прошли обсуждения на тему борьбы с коррупцией.
пресс-службе министерства обороны, армянскую делегацию возглавил генеральный секретарь министерства обороны Армении Гамлет Батикян. В ходе мероприятия состоялась встреча  с представителями министерства обороны Соединенного Королевства во главе с генеральным директором по политике безопасности министерства обороны Великобритании Полом Уаттом и директором по обеспечению обороны Гайем Лестером. Во встрече также принял участие чрезвычайный и полномочный посол Республики Армения в Соединенном Королевстве Великобритании и Северной Ирландии Варужан Нерсесян.
В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества Армения-Великобритания в сфере борьбы с коррупцией. Генеральный секретарь министерства обороны Армении Гамлет Батикян представил текущие программы МО Армении в вопросе борьбы с коррупцией.
Британская сторона представила имеющийся опыт и методологию в этой области, а также выразила готовность оказать необходимую поддержку министерству обороны Армении.
В ходе обсуждений достигнут ряд договоренностей о реализации совместных программ, предоставлении экспертной и методической помощи.