ՀՀ ՊՆ տեղակալը մասնակցել է ՄԱԿ-ի խաղաղապահության նախարարական հանդիպմանը
Դեկտեմբերի 5-6-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունն Աքրայում (Գանա) մասնակցել է ՄԱԿ-ի խաղաղապահության նախարարական հանդիպմանը (UN Peacekeeping Ministerial), որը ՄԱԿ-ի կողմից կազմակերպվում է երկու տարին մեկ անգամ՝ միջազգային խաղաղապահության խնդիրների վերաբերյալ քննարկումների նպատակով: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից:
Պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը հանդիպման ընթացքում ելույթ է ունեցել՝ հաստատելով Հայաստանի հանձնառությունը՝ շարունակելու ուժեր պատրաստել և տրամադրել միջազգային խաղաղապահ առաքելություններին:
Միջոցառման շրջանակներում Արման Սարգսյանն աշխատանքային հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղարի՝ ծրագրերի և գործողությունների գծով փոխտեղակալ Ռեյչլ Շիլլերի և «Գլոբալ խաղաղապահ գործողությունների նախաձեռնություն» ծրագրի տնօրեն Ջենիֆեր Փուլիամի հետ: Քննարկվել են երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Խաղաղապահության հարցերով ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ժան-Պիեռ Լակրուայի հետ կարճատև հանդիպման ընթացքում Արման Սարգսյանը ներկայացրել է միջազգային խաղաղապահության ուժերի պատրաստության ուղղությամբ Հայաստանում իրականացվող ծրագրերը:

Делегация, возглавляемая заместителем министра обороны РА Арманом Саргсяном,  приняла участие в министерской встрече ООН по вопросам поддержания мира
Делегация, возглавляемая заместителем министра обороны РА Арманом Саргсяном, приняла участие в министерской встрече ООН по вопросам поддержания мира
5-6 декабря делегация, возглавляемая заместителем министра обороны РА Арманом Саргсяном, в Аккре (Гана) приняла участие в министерской встрече ООН по вопросам поддержания мира (UN Peacekeeping Ministerial), которая организуется ООН раз в два года с целью обсуждения проблем международного миротворчества.
В ходе встречи заместитель министра обороны Арман Саргсян выступил с речью, подтвердив приверженность Армении по продолжению подготовки и предоставлению сил международным миротворческим миссиям.
В рамках мероприятия Арман Саргсян провел рабочую встречу с заместителем помощника госсекретаря США по программам и операциям Рейчел Шиллер и директором программы «Глобальная инициатива миротворческих операций» Дженнифер Пуллиам. Были обсуждены вопросы двустороннего сотрудничества.
В ходе короткой встречи с заместителем Генерального секретаря ООН по миротворческим вопросам Жан-Пьером Лакруа Арман Саргсян представил программы, реализуемые в Армении в направлении подготовки международных миротворческих сил.