ՀՀ ՊՆ տեղակալը Հնդկաստանի իր գործընկերների հետ քննարկել է պաշտպանության ոլորտում համագործակցությանն առնչվող հարցեր
Աշխատանքային այցով Հնդկաստանի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանը մարտի 11-14-ը հանդիպել է Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարի ռազմարդյունաբերության գծով տեղակալ Անուրագ Բաջպայի, Հնդկաստանի ՊՆ ընդհանուր քարտուղար (միջազգային համագործակցություն) Վեշվեշ Նեգիի, Հնդկաստանի ԱԳՆ քարտուղար (նախարարի տեղակալ) Պավան Կապուրի և Հնդկաստանի վարչապետին կից Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի ռազմական գծով խորհրդական Սանդիպ Սինգհի հետ։

Заместитель министра обороны Армении со своими коллегами из Индии обсудил вопросы, касающиеся сотрудничества в области обороны
Находящийся с рабочим визитом в Республике Индия заместитель министра обороны Армении Карен Брутян 11-14 марта встретился с заместителем министра обороны Индии по военной промышленности Анурагом Баджпой, генеральным секретарем министерства обороны Индии (международное сотрудничество) Вешвешем Неги, секретарем МИД Индии (заместителем министра) Паваном Капуром и военным советником секретаря Совета национальной безопасности при премьер-министре Индии Сандипом Сингхом.