Գործադրվում են բոլոր ջանքերը՝ անհայտ կորած յուրաքանչյուր զինծառայողի ճակատագիրը բացահայտելու ուղղությամբ․ ՊՆ նախարար
Սեպտեմբերի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը ՊՆ վարչական համալիրում հանդիպել է 44-օրյա պատերազմում անհայտ կորած զինծառայողների ու կամավորների ծնողներին և հարազատներին։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը լսել է նրանց մտահոգություններն ու առաջարկները, ինչպես նաև պատասխանել հարցերին, հայտնելով,  որ որոնողական աշխատանքները շարունակվում են, ընդ որում՝ հաշվի առնելով նաև ծնողների ունեցած տեղեկությունները։
Արշակ Կարապետյանը հավաստիացրել է, որ գործադրվում են բոլոր ջանքերը՝ անհայտ կորած յուրաքանչյուր զինծառայողի ճակատագիրը բացահայտելու ուղղությամբ։
Հանդիպման ընթացքում հարազատների կողմից բարձրացված հարցերի շուրջ պաշտպանության նախարարը խնդրով զբաղվող համապատասխան հանձնաժողովի նախագահ, գեներալ-մայոր Արթուր Սիմոնյանին հանձնարարել է ուսումնասիրել և զեկուցել մանրամասները։
Հանդիպման ավարտին Արշակ Կարապետյանը նշել է, որ նմանատիպ հանդիպումները պարբերական կլինեն, վստահեցնելով, որ խնդիրը գտնվում է իր անմիջական ուշադրության կենտրոնում։

Минобороны Армении заверило, что судьба каждого пропавшего без вести военнослужащего будет раскрыта
9 сентября министр обороны Армении Аршак Карапетян встретился с родителями и родственниками пропавших без вести в ходе 44-дневной войны военнослужащих и добровольцев. Об этом сообщает Министерство обороны Армении.
Глава оборонного ведомства выслушал их опасения и предложения, а также ответил на вопросы, сообщив, что поисковые работы продолжаются также с учетом информации, предоставляемой родителями. Аршак Карапетян заверил, что прилагаются все усилия для выявления судьбы каждого пропавшего без вести военнослужащего.
В ходе встречи министр обороны поручил генерал-майору Артуру Симоняну, который занимается вопросами пропавших без вести военнослужащих, изучить и решить проблемы поднятые родными. В конце встречи Аршак Карапетян отметил, что подобные встречи будут периодическими, заверив, что вопрос находится в центре его непосредственного внимания.