«Ամերիկացի բարի սամարացիները» ֆիլմը միջազգային փառատոններում արժանանացել է 50 մրցանակի
Ռեժիսոր Արա Մնացականյանի՝ «Ամերիկացի բարի սամարացիները» ֆիլմը շարունակում է իր հաղթարշավը միջազգային կինոփառատոններում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ մինչև այժմ ֆիլմն ընդգրկվել է 12 երկրների 35 միջազգային կինոփառատոնների մրցութային ծրագրերում ու արդեն հասցրել է արժանանալ 50 մրցանակի:
Ֆիլմն արտադրող «Ման Փիքչերս Փրոդաքշեն» ընկերությունը և ստեղծագործական կազմը հայ կինոյի պատմության մեջ այս ռեկորդային թվով մրցանակները և հետայսու ստանալիք որևէ նոր պարգև նվիրում են Հայ կինոյի հարյուրամյակին:
Ֆիլմը ստեղծվել է ՀՀ կառավարության, Ամերիկայի Հայ միսոներական ընկերակցության, Մարդիրոսիան-Ագարակյան իրավաբանական ընկերակցության, Բեյրութի Համազգային համալսարանի, Սալոնիկի ՀՕՄ-ի և Համազգային միության մասնաճյուղերի, Նյու Յորքի Վարդանանց Ասպետներ մասնաճյուղի, ինչպես նաև Սփյուռքի մի շարք բարերարների ֆինանսական աջակցությամբ:

Фильм «Американские добрые самаритяне» получил 50 наград на международных фестивалях
Фильм режиссера Ара Мнацаканяна «Американские добрые самаритяне» продолжает побеждать на международных кинофестивалях. Фильм уже показывался в конкурсных программах 35 международных кинофестивалей 12 стран и завоевал 50 наград.
Продюсерская компания Man Pictures и творческий коллектив, создавший фильм, посвящают эти награды (рекордное количество в истории армянского кино) и все остальные, которые будут получены отныне, столетию армянского кино.
Фильм создан при финансовом содействии правительства РА, Армянского миссионерского общества Америки, Юридического общества Мардиросян-Агаракян, Общенационального университета Бейрута, филиала организации «Вардананц Аспетнер» Нью-Йорка, а также ряда благотворителей диаспоры.