Վերջին շրջանում Ադրբեջանի ՊՆ֊ն ավելացրել է ստահող հաղորդագրությունները, զուգահեռ իրականացվում են ռազմական տեխնիկայի տեղաշարժեր և կուտակումներ. ՊԲ
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 7֊ին , ժամը 12:35֊ից ժամը 14։00֊ն ընկած ժամանակահատվածում ամրաշինական աշխատանքներ են կատարել Ասկերանի և Մարտունու շրջաններում, որոնք իբր թե կասեցվել են ադրբեջանական ստորաբաժանումների գործողությունների արդյունքում, հերթական ապատեղեկատվությունն է։ Այդ մասին հայտնում են ԼՂ ՊԲ-ից:
«Վերջին շրջանում Ադրբեջանի ՊՆ֊ն զգալիորեն ավելացրել է ստահող հաղորդագրությունների հրապարակման հաճախականությունը, ինչին զուգահեռ իրականացվում են անձնակազմի, սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի տեղաշարժեր և կուտակումներ։
Ակնհայտ է, որ նման գործողություններով ադրբեջանական կողմը տեղեկատվական հենք է նախապատրաստում հերթական սադրանքի համար»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

В последнее время Минобороны Азербайджана значительно увеличило частоту публикаций лживых сообщений: МО НК
Распространенное Минобороны Азербайджана сообщение о том, что 7 сентября с 12:35 до 14:00 подразделения Армии обороны якобы проводили фортификационные работы в Аскеранском и Мартунинском районах, которые якобы были приостановлены в результате действий азербайджанских подразделений - очередная дезинформация.
В последнее время Минобороны Азербайджана значительно увеличило частоту публикаций лживых сообщений, параллельно с чем осуществляются перемещения и концентрация личного состава, вооружения и военной техники.
Очевидно, что такими действиями азербайджанская сторона готовит информационную основу для очередной провокации.