Արցախի պետնախարարը ողջունել է գործարար և բարերար Ռուբեն Վարդանյանի ԱՀ տեղափոխվելու որոշումը
Արցախի պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը ողջունել է գործարար և բարերար Ռուբեն Վարդանյանի Արցախ տեղափոխվելու որոշումը։ Այս առնչությամբ նա մասնավորապես գրել է.
«Վերջին օրերին երկու անգամ հանդիպել եմ Ռուբեն Վարդանյանին՝ քննարկելու համագործակցության եզրերն ու ողջունելու նրա որոշումը Արցախ տեղափոխվելու վերաբերյալ: Մեծ հարգանք ունենալով Ռուբեն Վարդանյանի հայրենանվեր գործունեության նկատմամբ՝ շատ ուրախ եմ նրա որոշման առթիվ՝ այն համարելով լրացուցիչ հնարավորություն Արցախի ներքին ու արտաքին բազում մարտահրավերների հաղթահարման համար:
Կարծում եմ՝ դա օրինակելի քայլ է, և հատկապես մասնագիտական դաշտում կայացած յուրաքանչյուր հայ պետք է դիտարկի ու իրացնի Արցախին շարունակաբար աջակցելու բոլոր ձևերի, այդ թվում՝ Արցախում ապրելու և գործելու հնարավորությունը: Իսկ մենք պարտավոր ենք նպաստելու այդպիսի քայլերին և առկա ներուժի պատշաճ իրացմանը:
Նախքան Ռուբենի տեղափոխվելն այստեղ՝ նրա հետ որոշ ծրագրեր էինք իրականացնում Արցախում, իսկ տեղափոխումից հետո, համոզված եմ, ծրագրերի ծավալն ու արդյունքները բազմապատկվելու են: Ռուբենի ներուժն ունեցող մարդը շատ բան ունի Հայրենիքին ծառայեցնելու, հատկապես՝ նման դժվարին պայմաններում: Կյանքն առաքելության ու ծառայության հնարավորություն ու պարտավորություն է, և ուրախ եմ, որ Ռուբենը չի անտեսում իր բաժին առաքելությունը»։
Հատկանշական է, որ այս գրառումը Բեգլարյանը արել է Վարդանյանի Արցախի պետնախարար նշանակվելու մասին շրջանառվող լուրերի ֆոնի վրա։

Госминистр Арцаха приветствовал переезд предпринимателя и мецената Рубена Варданяна в Арцах
Госминистр Арцаха Артак Багдарян приветствовал решение мецената и предпринимателя Рубена Варданяна о переезде в Арцах.
В этой связи, Бегларян, в частности, написал : «В последние дни я дважды встречался с Рубеном Варданяном, чтобы обсудить грани сотрудничества и приветствовать его решение переехать в Арцах. С большим уважением отношусь к патриотической деятельности Рубена Варданяна, очень рад его решению, считая его дополнительной возможностью для преодоления многочисленных внутренних и внешних вызовов Арцаха.
Я считаю, что это примерный шаг, и каждый армянин, особенно состоявшийся в профессиональной сфере, должен рассмотреть и реализовать возможность постоянного содействия Арцаху всеми способами , в том числе жить и действовать в Арцахе. А мы обязаны содействовать подобным шагам и надлежащей реализации имеющегося потенциала.
До переезда Рубена сюда, мы осуществляли с ним некоторые программы в Арцахе, а после переезда, уверен, объем и результаты программ умножатся. Человек, обладающий потенциалом Рубена, имеет много возможностей служить Родине, особенно в таких сложных условиях. Жизнь — это возможность и обязанность для миссии и служения, я рад, что Рубен не пренебрегает своей долей миссии».
Примечательно, что Бегларян сделал эту запись на фоне муссируемых слухов о назначении Варданяна госминистром Арцаха.