Վաղը Երևանի Ազնավուրի հրապարակում Արցախի զորակցության ու իրազեկման հավաք ու երթ  կանցկանցվի. Բեգլարյան
Վաղը Երևանի Ազնավուրի հրապարակում Արցախի զորակցության ու իրազեկման հավաք ու երթ կանցկանցվի. Բեգլարյան
Այսօր, Ստեփանակերտի հանրահավաքին զուգահեռ, Երևանում արցախցի երիտասարդների կողմից ինքնաբուխ հավաք կազմակերպվեց, որի շրջանակներում մասնակիցները Ազատության հրապարակից երթով գնացին Հանրապետության հրապարակ. կեսից մենք էլ միացանք երթին: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Արցախի պետնախարարի խորհրդական Արտակ Բեգլարյանը:
«ՀՀ կառավարության առջև ներկայացվեցին հիմնական պահանջներն ու կոչերը: Այդ ընթացքում հրապարակում հնչում էին տոնական երգեր, այնինչ դրա փոխարեն Երևանի քաղաքապետարանը պետք է այս օրերին հնչեցնի նաև արցախյան թեմատիկայով երգեր՝ ի զորակցություն Արցախի ժողովրդի: Ամանոր տոնելը կարևոր է, բայց պակաս կարևոր չէ ազգային հրատապ հիմնախնդիրների հանդեպ պետական ու հանրային մշտական ուշադրության ցուցաբերումը, այլապես մեկ օր չենք կարողանալու տոնել նույնիսկ Ամանորը:
Հ.Գ. Վաղը (ամսի 26-ին) ժամը 19:00-ին պլանավորվում է Արցախի զորակցության ու իրազեկման հավաք ու երթ Երևանի Ազնավուրի հրապարակում («Մոսկվա» կինոթատրոնի դիմաց). համեցե՛ք ու տարածե՛ք:»,- գրել է նա։

В Ереване завтра состоится митинг и шествие в поддержку Арцаха
Сегодня, параллельно митингу в Степанакерте, в Ереване арцахской молодежью была организована стихийная акция, в рамках которого участники прошли шествием от площади Свободы до площади Республики.  Мы также присоединились к шествию. Об этом на своей странице в Facebook написал советник государственного министра Арцаха Артак Бегларян.
«Основные требования и призывы были представлены правительству Армении. В это время на площади звучали праздничные песни, в то время как  мэрия Еревана должна в эти дни также озвучивать песни на арцахскую тему в поддержку народа Арцаха. Празднование Нового года важно, но не менее важно постоянное внимание государства и общественности к актуальным общегосударственным вопросам.
P.S. Завтра (26-го числа) в 19:00 на площади Азнавура в Ереване (перед кинотеатром «Москва») запланирован  митинг и шествие», - отметил он.