Ստեփանակերտում եռյակ տղաներ են ծնվել
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում «Մոր և մանկան առողջության» պահպանման կենտրոն ՓԲ ընկերության գործադիր տնօրեն Վարդգես Օսիպովն ասել է, որ երեք նորածիններն էլ տղաներ են:
«Եռյակը լույս աշխարհ է եկել 1 կգ 610 գրամ, 1 կգ 600 գրամ և 1 կգ 400 գրամ քաշով, իսկ ծննդաբերությունն իրականացվել է կեսարյան հատումով»,-նշել է Վ. Օսիպովը՝ հավելելով, որ երեք եղբայրները չհասունացած են լույս աշխարհ եկել և ստանում են համապատասխան խնամք ու բուժում։
Նրա խոսքով՝ նորածինները դուրս կգրվեն միայն այն ժամանակ, երբ նրանց առողջական վիճակը թույլ կտա։ Առնվազն 15 օր նրանք դեռ կլինեն բժիշկների վերահսկողության տակ։

В Степанакерте родилась тройня
В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" исполнительный директор ЗАО "Центр охраны здоровья матери и ребенка" Вардгес Осипов сообщил, что все трое новорожденных являются мальчиками.
"Они весят 1 кг 610 граммов, 1 кг 600 граммов и 1 кг 400 граммов. Роды прошли путем кесарева сечения",- отметил В. Осипов, добавив, что все дети родились раньше срока. В настоящее время братья получают соответствующий уход и лечение.
По его словам, новорожденных выпишут из больницы только тогда, когда этого позволит состояние их здоровья. Как минимум 15 дней они будут оставаться под наблюдением врачей.