Ստեփանակերտի ավագանու նիստում քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանն անհրաժեշտություն է համարել էներգակիրների խնայողաբար օգտագործումը
Այսօր` դեկտեմբերի 14-ին տեղի է ունեցել Ստեփանակերտի քաղաքային համայնքի ավագանու տարեվերջյան նիստը՝ քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանի նախագահությամբ:
Ինչպես տեղեկացնում են Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի մամուլի բաժնից՝  նախքան օրակարգին անցնելը՝ քաղաքապետը ներկայացրել է վերջին օրերին արցախցիներին պատուհասած մարդասիրական աղետի վտանգը, խոսել էներգակիրների հնարավորինս խնայողաբար օգտագործման անհրաժեշտության և ստեղծված իրավիճակում քաղաքային իշխանության ու ավագանու միջև մշտական փոխգործակցության անհրաժեշտության մասին:
Հաջորդիվ ավագանին քննարկեց և հաստատեց քաղաքային համայնքի՝ 2023թ. համար նախատեսված տեղական տուրքերի դրույքաչափերի փոփոխության մասին որոշումները: Օրակարգային մյուս հարցերը վերաբերում էին փոխադրամիջոցի ու շինության գույքահարկի արտոնություններ տալուն և այլն:
Նիստի ավարտին քաղաքապետը ևս մեկ անգամ կոչ արեց քաղաքապետարանի աշխատակազմի պատասխանատուներին ու ավագանու անդամներին գործել օպերատիվ և կազմակերպված, մշտապես հաղորդակից լինել բնակչության հոգսերին:

На заседании Совета старейшин Степанакерта мэр Давид Саргсян посчитал необходимым экономное использование энергоресурсов
Сегодня, 14 декабря, состоялось итоговое заседание Степанакертского городского Совета старейшин под председательством мэра Давида Саргсяна.
Как сообщает пресс-служба мэрии Степанакерта, прежде чем перейти к повестке дня, мэр представил опасность гуманитарной катастрофы, постигшей народ Арцаха в последние дни, рассказал о необходимости максимально экономного использования энергоносителей и постоянного взаимодействия городской власти и совета старейшин в сложившейся ситуации.
Далее Совет старейшин обсудил и утвердил постановления городского совета об изменении ставок местных налогов на 2023 год. Другие вопросы повестки дня касались предоставления льгот по налогу на транспортные средства и здания и т.д.
В завершение заседания мэр еще раз призвал должностных лиц аппарата муниципалитета и членов совета старейшин действовать оперативно и организованно, постоянно быть в курсе проблем населения.