Շրջափակված Արցախի կառավարությունը որոշել է կազմակերպել դրամահավաք Սիրիայի հայկական համայնքին օգնելու համար
Սիրիայի Հանրապետությունում փետրվարի 6-ին տեղի ունեցած երկրաշարժը պատճառ դարձավ մարդկային կորուստների ու ավերածությունների, որոնցից զգալիորեն տուժեց նաև տեղի հայ համայնքը: Աշխարհի տարբեր ծագերում ապրող մեր հայրենակիցների հայացքն այժմ ուղղված է երկրաշարժի հետևանքով ծանր կացության մեջ հայտնված Սիրիայի հայկական համայնքին: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի տեղեկատվական շտաբը․
«Չնայած շրջափակման ծանր պայմաններին` Արցախի Կառավարությունը համագործակցելով Հայ օգնության միության Արցախի մասնաճյուղի հետ որոշում է կայացրել միանալ համահայկական օժանդակության աշխատանքներին՝ կազմակերպելով դրամահավաք: Զորակցություն հայտնելով Սիրիայում ապրող մեր քույրերին ու եղբայրներին՝ կոչ ենք անում Արցախում ապրող քաղաքացիներին ակտիվորեն մասնակցել դրամահավաքին և օգնության ձեռք մեկնել բնական աղետից տուժած մեր հայրենակիցներին:
Միայն մեր համազգային ամուր միասնականությամբ ու միմյանց սատար կանգնելու անկեղծ ջանքերով է հնարավոր հաղթահարել ինչպես բնության արհավիրքները, այնպես էլ՝ արհեստածին մարտահրավերները։
Ձեր նվիրատվությունները ՀՀ դրամով կարող եք կատարել «Արցախբանկ»-ում բացված հաշվեհամարին՝ 22300100156701»։

Произошедшее в Сирии 6 февраля землетрясение привело к человеческим жертвам и разрушениям, существенно пострадала и местная армянская община. Взоры наших соотечественников, проживающих в разных уголках мира, сейчас обращены на армянскую общину Сирии, которая в результате землетрясения оказалась в тяжелом состоянии.
Об этом говорится в сообщении, распространенном Информационным штабом Арцаха.
«Несмотря на тяжелые условия блокады, правительство Арцаха в сотрудничестве с Арцахским филиалом Союза армянской помощи приняло решение организовать сбор средств. Выражая солидарность нашим братьям и сестрам, живущим в Сирии, призываем проживающих в Арцахе граждан активно участвовать в сборе средств и протянуть руку помощи нашим соотечественникам, пострадавшим от стихийного бедствия.
Благодаря лишь нашему крепкому национальному единству и искренним усилиям по поддержке друг друга мы сможем преодолеть как стихийные бедствия, так и искусственные вызовы.
Вы можете сделать пожертвование в драмах РА на номер счета, открытый в «Арцахбанке» - 22300100156701».