Սեպտեմբերյան մարտական գործողությունների հետևանքով 181 զինծառայող զոհված է ճանաչվել, 11 զինծառայող՝ անհետ կորած
181 զինծառայող զոհված է ճանաչվել և 11 զինծառայող համարվում է անհետ կորած՝ սեպտեմբերի 19-20-ը Արցախում ծավալված մարտական գործողությունների հետևանքով։
Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամից  «Ազատությանը»  տեղեկացրել են, որ արդեն հատուցում է տրամադրվել 12 շահառուների։ Վաղը ևս 52 շահառուներ կստանան 5 կամ 10 միլիոն դրամի միանվագ հատուցումներ, որից հետո իրենց հասանելիք ամսական վճարները։
Հիմնադրամից վստահեցնում են՝ դիմումները Պաշտպանության նախարարությունից ստանալուց հետո հնարավորինս արագ հատուցումներ կտրամադրեն ապահովագրության իրավունք ունեցող բոլոր շահառուներին

В результате последней агрессии Азербайджана в отношении Нагорного Карабаха 181 военнослужащий признан погибшим
В результате агрессии Азербайджана в отношении Нагорного Карабаха 19-20 сентября прошлого года 181 военнослужащий признан погибшим и 11 военнослужащих считаются пропавшими без вести.
В Фонде страхования военнослужащих радиостанции «Свобода» сообщили, что уже выплачена компенсация 12 бенефициарам. Завтра еще 52 бенефициара получат единовременные выплаты в размере 5 или 10 миллионов драмов, после чего будут получать причитающиеся им ежемесячные выплаты.
В фонде заверяют, что после получения заявлений от Министерства обороны они как можно скорее выплатят компенсации всем бенефициарам, имеющим право на страхование.