Ռուս խաղաղապահները Ստեփանակերտ-Գորիս ու հակառակ ուղղությամբ ուղեկցել են շտապօգնության երեք մեքենա. ՌԴ ՊՆ
Ռուսական խաղաղապահ զորախումբը շարունակում է խնդիրների կատարումը Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում։ Այս մասին ասված է Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ:
՛՛Երեսուն դիտակետերում ռուս խաղաղապահների կողմից իրականացվում է իրադրության շուրջօրյա դիտարկում և հրադադարի ռեժիմի պահպանման վերահսկողություն: Անցած մեկ օրվա ընթացքում ռուսական խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատվության գոտում հրադադարի ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել:
Ռուս խաղաղապահների ավտոմոբիլային տրանսպորտով Ստեփանակերտ Է հասցվել 269,7 տոննա մարդասիրական օգնություն։
Իրականացվել է Ստեփանակերտ – Գորիս և հակառակ ուղղությամբ հիվանդ բնակիչների հետ շտապ բժշկական օգնության երեք վագոնների ուղեկցում:
Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ինժեներասակրավորական խմբերը շարունակում են օբյեկտների և տեղանքի ականազերծումը: Օրվա ընթացքում մաքրվել է 0,3 հա տարածք:
Ընդհանուր առմամբ, 2020 թվականի նոյեմբերի 23-ից չպայթած ականներից և արկերից մաքրվել է 2535,2 հա տարածք, 689,5 կմ ճանապարհ, 1940 շենք, հայտնաբերվել և վնասազերծվել է 26792 պայթյունավտանգ առարկա:

Осуществлено сопровождение трех карет скорой медицинской помощи с больными жителями по маршруту Степанакерт- Горис и обратно: МО РФ
Российским миротворческим контингентом продолжается выполнение задач на территории Нагорного Карабаха. Об этом сообщается в информационном бюллетене Министерства обороны Российской Федерации о деятельности российского миротворческого контингента в зоне нагорно-карабахского конфликта (на 17 мая 2023 г.).
''На тридцати наблюдательных постах российскими миротворцами ведется круглосуточный мониторинг обстановки и контроль за соблюдением режима прекращения огня. За прошедшие сутки нарушений режима прекращения огня в зоне ответственности российского миротворческого контингента не зафиксировано.
Автомобильным транспортом российских миротворцев доставлено 269,7 т гуманитарной помощи в СТЕПАНАКЕРТ.
Осуществлено сопровождение трех карет скорой медицинской помощи с больными жителями по маршруту СТЕПАНАКЕРТ – ГОРИС и обратно.
Всего с 23 ноября 2020 г. от неразорвавшихся мин и снарядов очищено 2535,2 га территории, 689,5 км дорог, 1940 зданий, обнаружено и обезврежено 26792 взрывоопасных предмета.