Ռուս խաղաղապահներն ավելի քան 50 տոննա մարդասիրական օգնություն են հասցրել ԼՂ բնակչությանը
Ռուս խաղաղապահներն ավելի քան 50 տոննա մարդասիրական օգնություն են հասցրել Լեռնային Ղարաբաղի խաղաղ բնակչությանը։ Օգնությունը ներառում է սննդամթերք և առաջին անհրաժեշտության ապրանքներ, հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն։
«Ընդհանուր առմամբ, ռուս խաղաղապահների բեռնափոխադրումներով Ստեփանակերտ է հասցվել ավելի քան 50 տոննա բեռ, այդ թվում՝ սննդի չափաբաժիններ և հիգիենայի պարագաներ, ներառյալ՝ առաջին անհրաժեշտության ապրանքները։ Ռուսական խաղաղապահ զորախումբը շարունակում է իր տրամադրության տակ ունենալ 826 խաղաղ բնակիչ, այդ թվում՝ 440 երեխա, որոնք հնարավորություն չունեն այս պահին վերադառնալ իրենց տները, նրանց ցուցաբերվում է անհրաժեշտ օգնություն»,- ասվում է գերատեսչության հաղորդագրության մեջ՝ իր Telegram ալիքում:

Минобороны РФ: Российские миротворцы доставили в Степанакерт свыше 50 тонн гуманитарного груза
Миротворцы РФ оказывают гуманитарную помощь мирному населению в Нагорном Карабахе, в расположении российского миротворческого контингента продолжают находиться 826 мирных граждан, в том числе 440 детей, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на Минобороны РФ.
«Российским миротворческим контингентом поддерживается непрерывное взаимодействие с Баку и Степанакертом, направленное на недопущение кровопролития, обеспечение безопасности и соблюдение норм гуманитарного права в отношении мирного населения, а также обеспечение безопасности российского миротворческого контингента», - сказано в сообщении министерства.
Военные сообщили о доставке гуманитарного груза для мирного населения Нагорного Карабаха. По их данным, в общей сложности в Степанакерт российскими миротворцами доставлено свыше 50 тонн груза.