Ռուբեն Վարդանյանի կալանքի ժամկետը երկարացվել է 4 ամսով
Ադրբեջանի իշխանությունները երկարացրել են Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի ձերբակալության ժամկետը։ Ձերբակալությունը երկարացվել է չորս ամսով։
Ռուբեն Վարդանյանը ԼՂՀ այլ բարձրաստիճան գործիչների հետ միասին գերեվարվել է 2023թ. սեպտեմբերի 19-20-ին Ադրբեջանի ագրեսիայից եւ հանրապետության ամբողջ տարածքի օկուպացումից հետո։
Ռուբեն Վարդանյանը մեղադրվում է «ֆինանսական ահաբեկչության», «օրենսդրությամբ չնախատեսված զինված կազմավորումների կամ խմբերի ստեղծմանը եւ գործունեությանը մասնակցելու» եւ «Ադրբեջանի Հանրապետության պետական սահմանն անօրինական ձեւով հատելու» մեջ։

Власти Азербайджана продлили срок ареста Рубена Варданяна
Власти Азербайджана продлили срок ареста бывшего государственного министра Нагорно-Карабахской Республики Рубена Варданяна. Арест продлен на четыре месяца.
Рубен Варданян в числе других высокопоставленных деятелей НКР был пленен после агрессии Азербайджана 19-20 сентября 2023 г и оккупации всей территории республики.
Рубен Варданян обвиняется в «финансировании терроризма», «участие в создании и деятельности не предусмотренных законодательством вооруженных формирований или групп» и «незаконном пересечении государственной границы Азербайджанской Республики».