Մոսկվայում ԼՂՀ ներկայացուցիչը ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատանը հանդիպել է հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ և ներկայացրել շրջափակված Արցախի կարիքները
Արցախում տիրող իրավիճակով անհանգստացած որոշ սփյուռքահայեր Մոսկվայում հավաքվել են ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատանը։ Այս մասին գրում է լրագրող Նաիրա Բաղդասարյանը։
Նրանք հայտարարել են, որ մտադիր չեն պարզել, թե ով է ճիշտ, ով է մեղավոր ստեղծված իրավիճակում։ Նրանք կփորձեն գտնել իրական օգնության ուղիներ։
Տեսանյութում ելույթ է ունենում Մոսկվայում ԼՂՀ ներկայացուցիչ Ալբերտ Անդրյանը, ով ներկաներին բաժանել է այն պարենային ապրանքների ցուցակները, որոնց կարիքն այս պահին ունեն արգելափակված Արցախի բնակիչները։

Представитель НКР в Москве в посольстве РА в РФ встретился с представителями армянской общины и представил им нужды блокадного Арцаха
Некоторое, обеспокоенные ситуацией в Арцахе представители армянской диаспоры в Москве, собрались в Посольстве РА в РФ. Об этом пишет журналист Наира Багдасарян.
Они заявили, что не намерены выяснить кто прав кто виноват в сложившейся ситуации. Они попытаются найти пути реальной помощи.
На видео выступает представитель НКР в Москве Альберт Андрян, который раздал присутствующим списки продовольственных товаров, в которых на данный момент нуждаются жители заблокированного Арцаха.