Պետք է միջոցներ ձեռնարկել Լեռնային Ղարաբաղում հայերի հետապնդումները դադարեցնելու համար. Ռեյչել Թոմաս
Կանադայի խորհրդարանի պատգամավոր Ռեյչել Թոմասն իր անհանգստությունն է հայտնել  Լեռնային Ղարաբաղում հայերի հետապնդումների կապակցությամբ:
«Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի շրջափակումը հանգեցրել է մարդու իրավունքների և միջազգային համաձայնագրերի խախտումների։
Կանադա-Արցախ խորհրդարանական բարեկամության խումբը հորդորում է արտգործնախարար Մելանի Ժոլիին և Լիբերալ կառավարությունը միջոցներ ձեռնարկել Լեռնային Ղարաբաղում հայերի հետապնդումները դադարեցնելու համար»,- X-ի (նախկին Twitter) իր էջում գրել է Ռեյչել Թոմասը:

Блокирование Азербайджаном Лачинского коридора привело к нарушениям прав человека и международных соглашений. Рейчел Томас
Блокирование Азербайджаном Лачинского коридора привело к нарушениям прав человека и международных соглашений. Об этом заявила член Палаты общин и теневой министр наследия Канады Рейчел Томас.
«Парламентская группа дружбы Канада-Арцах призывает Министра иностранных дел Мелани Жоли  и либеральное правительство принять меры, чтобы остановить преследование армян в Нагорном Карабахе», — отметила Томас.