Փալոնը միանում է Հայ դատի հանձնախմբին և իրավապաշտպաններին, որոնք կոչ են անում պատասխանատվության ենթարկել Ալիևին
ԱՄՆ կոնգրեսական Ֆրենկ Փալոնը հայտնում է, որ միանում է Ամերիկայի հայ դատի հանձնախմբին (ANCA) և իրավապաշտպաններին, որոնք կոչ են անում Միացյալ նահանգներին պատասխանատվության ենթարկել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին Լեռնային Ղարաբաղի հայ բնակչության դեմ իրականացված ցեղասպան քաղաքականության համար։  Փալոնն այս մասին գրառում է կատարել X-ի իր միկրոբլոգում։
«Միանում եմ ANCA-ին և իրավապաշտպաններին, որոնք ԱՄՆ-ին կոչ են անում Ալիևին պատասխանատվության ենթարկել Լեռնային Ղարաբաղի հայ բնակչության դեմ ցեղասպանական քաղաքականության համար։ Վաղուց արդեն ժամանակն է, որ Կոնգրեսը քայլեր ձեռնարկի՝ նրա (Ալիևի) նկատմամբ պատժամիջոցներ կիրառելու և Ադրբեջանին անվտանգության ոլորտում հետագա ցանկացած աջակցություն կանխարգելելու ուղղությամբ», - գրել է կոնգրեսականը։

Конгрессмен США присоединяется к призыву Комитета «Ай Дата» и правозащитников привлечь Алиева к ответственности
Конгрессмен США Фрэнк Паллоне сообщил, что присоединяется к Комитету «Ай Дата» Америки (ANCA) и к правозащитникам, которые призывают Соединенные Штаты привлечь президента Азербайджана Ильхама Алиева к ответственности за геноцидальную политику, проводимую в отношении армянского населения Нагорного Карабаха.  Օб этом член Палаты представителей Конгресса США Фрэнк Паллоне написал в своем микроблоге в X.
«Я присоединяюсь к ANCA и правозащитникам, которые призывают США привлечь Алиева к ответственности за политику геноцида против армянского населения Нагорного Карабаха. Конгрессу давно пора предпринять шаги по введению санкций в отношении него (Алиева) и предотвращению любой дальнейшей поддержки Азербайджана в сфере безопасности», - написал конгрессмен.