Նախիջևանիկ գյուղի հատվածում ադրբեջանական կողմը կրակ է բացել այգում աշխատող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ
Մարտի 31֊ին Ադրբեջանի ԶՈւ-ն շփման գծի արևելյան և հարավ-արևմտյան ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զենք և ՁՀՆ֊7 նռնականետ։ Այս մասին հայտնում է Արցախի Պաշտպանության բանակը։
«Նախիջևանիկ գյուղի հատվածում ադրբեջանական կողմը կրակ է բացել այգում աշխատող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ։ Հայկական կողմը կորուստներ չունի։
Հրադադարի խախտման մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։
Ապրիլի 1֊ի ժամը 10։00-ի դրությամբ իրավիճակը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

В районе села Нахиджеваник азербайджанская сторона открыла огонь по мирным жителям, работавших в саду։ Минобороны Арцаха
31 марта ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня на восточном и юго-западном направлениях линии соприкосновения, применив стрелковое оружие и РПГ-7. Об этом сообщает Армия обороны Арцаха.
“В районе села Нахиджеваник азербайджанская сторона открыла огонь по мирным жителям, работавших в саду. Армянская сторона потерь не имеет. О нарушении режима прекращения огня доложено командованию российских миротворческих сил.
По состоянию на 10:00 1 апреля ситуация на линии соприкосновения относительно стабильная”,-сказано в сообщении.