Արցախի նախագահը բարձր է գնահատել օրերս ՊԲ-ի, ուժային մյուս կառույցների, կամավորականների՝ Հայրենիքի պաշտպանության գործում ցուցաբերած խիզախությունը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 29-ին այցելել է Պաշտպանության նախարարություն և ՊԲ հրամկազմի ու ուժային մյուս կառույցների պատասխանատուների մասնակցությամբ աշխատանքային խորհրդակցություն անցկացրել:
«Իր խոսքում երկրի ղեկավարը, նախ, բարձր է գնահատել օրերս շփման գծի արևելյան հատվածում Պաշտպանության բանակի և ուժային մյուս կառույցների ու կամավորականների՝ Հայրենիքի պաշտպանության գործում ցուցաբերած խիզախությունը: Նախագահը իր խոնարհումն է բերել զոհված զինծառայողների հիշատակին, նշել, որ նրանցից յուրաքանչյուրն իրեն դրսևորել է իսկական հերոսի պես:
Անդրադառնալով ստեղծված ռազմաքաղաքական իրավիճակի վերջին զարգացումներին՝ Արայիկ Հարությունյանը շեշտադրել է, որ հատկապես վերջին օրերին Արցախի բնակավայրերի ու խաղաղ բնակչության նկատմամբ Ադրբեջանի կողմից ինտենսիվ կերպով կիրառվող ռազմական և հոգեբանական բնույթի ագրեսիան պայմանավորված է առաջնահերթորեն արտաքին քաղաքական գործընթացներով: Ներկաներին ներկայացվել են այն հիմնական աշխատանքները, որոնք Արցախի իշխանությունները շուրջօրյա ռեժիմով ու տարբեր մակարդակներում իրականացնում են իրավիճակը կայունացնելու, լիցքաթափելու և ադրբեջանական զորքերը ելման դիրքեր վերադարձնելու ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկրի պաշտպանունակությանը նվիրված մի շարք օրախնդիր հարցեր: Նախագահի կողմից այդ ուղղությամբ նոր հանձնարարականներ են տրվել», - ասված է հաղորդագրության մեջ։

Араик Арутюнян провел рабочее совещание с участием командного состава Армии обороны и руководителей других силовых структур
29 марта Президент Арцаха Араик Арутюнян посетил Минобороны и провел рабочее совещание с участием командного состава Армии обороны и руководителей других силовых структур.
Глава Республики высоко оценив мужество проявленное Армией обороны, другими силовыми структурами и добровольцами при защите Родины в восточной части линии соприкосновения, почтил память погибших военнослужащих, отметив, что каждый из них проявил себя как настоящий герой.
Касаясь последних развитий военно-политической ситуации в республике, Президент подчеркнул, что военно-психологическая агрессия Азербайджана в отношении населенных пунктов и мирного населения Арцаха обусловлена, прежде всего, внешнеполитическими процессами.
Была представлена работа, проводимая властями Арцаха и направленная на стабилизацию создавшейся ситуации, ее разрядку и возвращение азербайджанских войск на исходные позиции.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся обороноспособности страны и дан ряд новых поручений.