Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի (ԱՀՀ) պատվիրակությանը
Հոկտեմբերի 23-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի (ԱՀՀ) հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանին և կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանին։
Ողջունելով հյուրերին՝ Մասիս Մայիլյանը բարձր է գնահատել ԱՀՀ գործունեությունը՝ ուղղված ԱՄՆ-ում Արցախի շահերի պաշտպանությանը, Արցախի և սփյուռքի միջև հարաբերությունների ամրապնդմանը և, ընդհանուր առմամբ, համահայկական օրակարգի հարցերի առաջմղման համար։ Արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը նշել է համատեղ ջանքերի շարունակականության կարևորությունը՝ ուղղված Արցախի Հանրապետության միջազգային ճանաչմանը։
Երախտագիտություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Էնթոնի Բարսամյանը ընդգծել է, որ Արցախի շահերի պաշտպանությունը և տարբեր հարցերի շուրջ հանրապետության դիրքորոշումը ԱՄՆ պետական և հասարակական շրջանակներին ներկայացնելը ԱՀՀ գործունեության առաջնահերթ ուղղություններից մեկն է։
Հանդիպման ընթացքում տեղի է ունեցել կարծիքների փոխանակում Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ և ԱՀՀ միջև հետագա համագործակցության վերաբերյալ։

Масис Маилян принял делегацию Армянской Ассамблеи Америки (ААА)
23 октября министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян принял сопредседателя совета попечителей Армянской Ассамблеи Америки (ААА) Энтони Барсамяна и регионального директора организации Арпи Варданян.
Приветствуя гостей, Масис Маилян высоко оценил деятельность ААА, направленную на защиту интересов Арцаха в США, укрепление отношений между Арцахом и диаспорой и, в целом, продвижение вопросов общеармянской повестки. Глава внешнеполитического ведомства отметил важность продолжения совместных усилий, направленных на международное признание Республики Арцах.
Выразив благодарность за теплый прием, Энтони Барсамян подчеркнул, что защита интересов Арцаха и представление позиции республики по различным вопросам государственным и общественным кругам США является одним из приоритетных направлений деятельности ААА.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями относительно дальнейшего сотрудничества между МИД Республики Арцах и ААА.