Մարտի 11֊ի լույս 12֊ի գիշերը, տարբեր ուղղություններով, ադրբեջանական կողմը հրադադարը խախտել է հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ մարտի 12-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը ապատեղեկատվություն է տարածել, պնդելով, թե իբր Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումները հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ։
«Իրականում, ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, մարտի 11-ին, ողջ օրվա ընթացքում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներն են պարբերաբար խախտել հրադադարը` ԱՀ Ասկերանի շրջանի Խրամորթ, Փարուխ և Խանապատ գյուղերի ուղղությամբ ականանետերից արձակելով ընդհանուր առմամբ 27 հատ ական:
Մարտի 11֊ի լույս 12֊ի գիշերը, տարբեր ուղղություններով, ադրբեջանական կողմը հրադադարը խախտել է հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ»,- ասված է հայտարարությունում։

В ночь с 11 на 12 марта азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня в разных направлениях с применением стрелкового оружия: МО Республики Арцах
12 марта Министерство обороны Азербайджана распространило дезинформацию, утверждая, что подразделения Армии обороны Арцаха якобы открыли огонь по боевым позициям Азербайджана из стрелкового оружия.
Как сообщает Министерство внутренних дел Арцаха, на самом деле, 11 марта в течение всего дня подразделения ВС Азербайджана периодически нарушали режим прекращения огня, выпустив из минометов в направлении сел Храморт, Парух и Хнапат Аскеранского района Республики Арцах 27 минометов:
В ночь с 11 на 12 марта азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня в разных направлениях с применением стрелкового оружия.