Մարտակերտի շրջանում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի երկու խախտում. ՌԴ ՊՆ
Մարտակերտի շրջանում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի երկու խախտում։ Տուժածներ չկան։ Տվյալ փաստերի համաձայն ՝ ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունն անցկացնում է քննություն:
Ռուս խաղաղապահներն ապահովել են Գորիս-Ստեփանակերտ երթուղով մարդասիրական բեռով ավտոմոբիլային շարասյան ուղեկցումը:
Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ինժեներասակրավորական խմբերը շարունակում են օբյեկտների և տեղանքի ականազերծումը: Օրվա ընթացքում մաքրվել է 0,5 հա տարածք։
Ընդհանուր առմամբ, 2020 թվականի նոյեմբերի 23-ից չպայթած ականներից և արկերից մաքրվել է 2525,4 հա տարածք, 689,5 կմ ճանապարհ, 1940 շենք, հայտնաբերվել և վնասազերծվել է 26788 պայթյունավտանգ առարկա:

Зафиксировано два нарушения режима прекращения огня в Мардакертском районе: МО РФ
Российским миротворческим контингентом продолжается выполнение задач на территории Нагорного Карабаха. Об этом сообщается в информационном бюллетене Министерства обороны Российской Федерации о деятельности российского миротворческого контингента в зоне нагорно-карабахского конфликта (на 05 апреля 2023 г.).
Зафиксировано два нарушения режима прекращения огня в Мардакертском районе. Пострадавших нет. По данным фактам командованием российского миротворческого контингента проводится разбирательство.
Всего с 23 ноября 2020 г. от неразорвавшихся мин и снарядов очищено 2525,4 га территории, 689,5 км дорог, 1940 зданий, обнаружено и обезврежено 26788 взрывоопасных предметов.