ԼՂ-ում անցած մեկ օրվա ընթացքում հրադադարի ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել. ՌԴ ՊՆ
՛՛Երեսուն դիտակետերում ռուս խաղաղապահների կողմից իրականացվում է իրադրության շուրջօրյա դիտարկում և հրադադարի ռեժիմի պահպանման վերահսկողություն: Անցած մեկ օրվա ընթացքում հրադադարի ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել։
Ռուս խաղաղապահների ավտոմոբիլային տրանսպորտով Լեռնային Ղարաբաղի բնակիչների համար Ստեփանակերտ է հասցվել 275 տոննա մարդասիրական բեռ:
Ընդհանուր առմամբ, 2020 թվականի նոյեմբերի 23-ից չպայթած ականներից և արկերից մաքրվել է 2534,9 հա տարածք, 689,5 կմ ճանապարհ, 1940 շենք, հայտնաբերվել և վնասազերծվել է 26792 պայթյունավտանգ առարկա:

Российским миротворческим контингентом продолжается выполнение задач на территории Нагорного Карабаха. Об этом сообщается в информационном бюллетене Министерства обороны Российской Федерации о деятельности российского миротворческого контингента в зоне нагорно-карабахского конфликта (на 7 мая 2023 г.).
Автомобильным транспортом российских миротворцев доставлено 275 т гуманитарного груза для жителей Нагорного Карабаха в СТЕПАНАКЕРТ.
Всего с 23 ноября 2020 г. от неразорвавшихся мин и снарядов очищено 2534,9 га территории, 689,5 км дорог, 1940 зданий, обнаружено и обезврежено 26792 взрывоопасных предмета.