Լեռնային Ղարաբաղի բնակիչները ցրտին մնացել են ճանապարհներին, ընտանիքները հայտնվել շրջափակման հակառակ կողմերում․ Փաշինյան
Արդեն 8-րդ օրն է, ինչ Լաչինի միջանցքը փակ է Ադրբեջանի կողմից։ Այս մսին Թվիթերում գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Լեռնային Ղարաբաղի բնակիչները ցրտին մնացել են ճանապարհներին, ընտանիքները հայտնվել են շրջափակման հակառակ կողմերում։ Առողջական լուրջ խնդիրներ ունեցող քաղաքացիները զրկված են դեղորայքից և բուժսպասարկումից»,- գրել է նա։

Жители Нагорного Карабаха на холоде остались на дорогах, семьи оказались по разные стороны блокады: Пашинян
Уже 8-й день, как Лачинский коридор закрыт Азербайджаном, написал в Twitter премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Жители Нагорного Карабаха на холоде остались на дорогах, семьи оказались на противоположных сторонах блокады. Граждане, имеющие серьезные проблемы со здоровьем, лишены лекарств и медицинского обслуживания», - написал он.