Լեմկինի ինստիտուտը կոչ է անում Բայդենին, Շոլցին և Մակրոնին լուրջ վերաբերվել Արցախում հայերի դեմ ցեղասպանության սպառնալիքին
Ցեղասպանության կանխարգելման Լեմկինի ինստիտուտը թվիթերյան գրառմամբ կրկին անդրադարձել է Լաչինի միջանցքի փակմանը։
«Ցեղասպանության կանխարգելման Լեմկինի ինստիտուտը կոչ է անում աշխարհում իշխանություն ունեցողներին, հատկապես ՝ նախագահ Ջո Բայդենին, Բունդեսկանցլեր Օլաֆ Շոլցին և նախագահ Էմանուել Մակրոնին, լուրջ վերաբերվել Արցախում հայերի դեմ ցեղասպանության սպառնալիքին։ Աշխարհը չի կարող թույլ տալ ևս մեկ Հայոց ցեղասպանություն»,- ասված է գրառման մեջ։

Институт Лемкина призывает Байдена, Шольца и Макрона серьезно отнестись к угрозе геноцида армян в Арцахе
Институт по предотвращению геноцида им. Лемкина в очередной раз сослался на закрытие Лачинского коридора в своем твитере.
«Институт Лемкина по предотвращению геноцида призывает власть имущих в мире, особенно президента Джо Байдена, канцлера Олафа Шольца и президента Эммануэля Макрона, серьезно отнестись к угрозе геноцида против армян в Арцахе. Мир не может допустить еще одного Геноцида армян", - говорится в сообщении.