Հունիսի 27-ի ժամը 19:40-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ-ն Մարտակերտի շրջանի ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով նաև ականանետ. ԱՀ ՊՆ
Հունիսի 27-ի ժամը 19:40-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ-ն Մարտակերտի շրջանի ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով նաև ականանետ, տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
՛՛Հրադադարի խախտման մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։
Հրադադարի խախտումից հետո Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հունիսի 27֊ի ժամը 20։05-ի սահմաններում նույն վերը նշված ուղղությամբ կրակ են բացել ԱՀ Մարտակերտի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով իբր հրազենային վիրավորում է ստացել ադրբեջանցի զինծառայողը, չի համապատասխանում իրականությանը։
Հարկ է նշել, որ Ադրբեջանի ԶՈւ֊ն հրադադարը հերթական անգամ խախտում է այն հատվածում, որտեղ հունիսի 22-ին հրազենային վիրավորում է ստացել ԱՀ ՊԲ պայմանագրային զինծառայող Մհեր Կամոյի Հակոբյանը՛՛,-ասված է հաղորդագրության մեջ։

27 июня около 19:40 Вооруженные силы Азербайджана нарушили режим прекращения огня в окрестностях Мартакертского района с помощью миномета
27 июня около 19:40 Вооруженные силы Азербайджана нарушили режим прекращения огня в окрестностях Мартакертского района с помощью миномета, сообщает Информационная служба Армии обороны Республики Арцах.
''О нарушении режима прекращения огня сообщили командованию Миротворческих сил РФ.
За нарушением режима прекращения огня последовало заявление МО Азербайджана, будто 27 июня около 20:05 подразделения Армии обороны открыли огонь по боевым позициям Азербайджана, расположенным на оккупированных территориях Мартакерта регион Республики Арцах, в результате которого якобы получил огнестрельное ранение азербайджанский военнослужащий. Распространяемая информация не соответствует действительности.
Стоит отметить, что ВС Азербайджана в очередной раз нарушают режим прекращения огня на той же территории, где 22 июня был ранен контрактник ВС Армении Мгер Камо Акопян'',-отмечается в сообщении.