Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների երեկվա ելույթները հաստատեցին, որ Արցախի համար միակ հնարավոր ընտրությունը պայքարն է․ Ռուբեն Վարդանյան
Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների երեկվա ելույթները հաստատեցին, որ Արցախի համար միակ հնարավոր ընտրությունը պայքարն է։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը։
«Պետք է պայքարել՝ հույսը դնելով սեփական ուժերի վրա։ Պայքարել Հայաստանի քաղաքացիների աջակցությամբ, որոնք վերջին ընտրություններում քվեարկել են քաղաքական այն ուժերի օգտին, որոնք իրենց ծրագրերում հայտարարել են Արցախին լիակատար աջակցության մասին։ Պայքարել Սփյուռքի ակտիվ աջակցությամբ, որը ծայրահեղ իրավիճակներում միշտ հայրենիքի կողքին է եղել։
Կոչ ենք անում միջազգային հանրությանը կանգնել Արցախի կողքին՝ պաշտպանելով Արցախը բնաջնջումից և բռնազավթումից»։

Вчерашние выступления Пашиняна и Алиева подтвердили, что единственно возможный выбор для Арцаха – это борьба: Рубен Варданян
Вчерашние выступления лидеров Армении и Азербайджана подтвердили, что единственно возможный выбор для Арцаха – это борьба. Об этом заявил госминистр Арцаха Рубен Варданян, коснувшись политической ситуации.
"Нужно бороться, полагаясь на собственные силы. Бороться при поддержке граждан Армении, которые на последних выборах проголосовали за политические силы, заявившие в своих программах о полной поддержке Арцаха.
Бороться при активной поддержке Диаспоры, которая всегда стояла рядом с Родиной в критических ситуациях.
Мы призываем международное сообщество поддержать Арцах, защищая Арцах от уничтожения и оккупации",- написал государственный министр Республики Арцах Рубен Варданян на своей странице в Facebook.