Եվրախորհրդարանի պատգամավորը շնորհավորել է արցախցիներին. Մենք բոլոր մակարդակներում կաջակցենք ձեզ՝ ձեր կամարտահայտությունը ճանաչելու համար
Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Էլեյնի Թեոխարուսը տեսաուղերձով շնորհավորել է արցախցիներին Անկախության տոնի առթիվ:
«Արցախի բոլոր ընկերները շատ հպարտ են մեր ժողովրդի, մեր արցախցիների պայքարի արդյունքներով իր ազատության և անկախության համար, Արցախի առաջընթացով, իշխանությունների հաջողություններով ի բարօրություն երկրի և նրա բարեկեցիկ ապագայի: Մենք մաղթում ենք արցախցիներին հաջողություններ և բարեկեցություն: Բայց ամենից շատ մաղթում ենք բարեհաջող պայքար ադրբեջանական ագրեսիայի դեմ, իսկ մենք պատրաստ ենք բոլոր միջազգային հարթակներում, ամբողջ աշխարհով մեկ, տարբեր մակարդակներով աջակցել այդ պայքարին և Արցախի ժողովրդի կամքի միջազգային ճանաչմանը: Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ արցախցի քույրերիս ու եղբայրներիս: Կցանկանայի այս նվիրական օրը լինել այդտեղ` ձեր կողքին: Խոստանում եմ դա կանեմ առաջին իսկ հնարավորության դեպքում»,- նշել է եվրոպացի պատգամավորը իր տեսաուղերձում:

Депутат Европарламента поздравил арцахцев: Мы поддержим вас на всех уровнях для достижения международного признания Арцаха
Депутат Европарламента Элени Теохарус в своем видеообращении поздравила арцахцев с Днем Независимости.
«Все друзья Арцаха очень горды результатами борьбы нашего народа, наших арцахцев за свою свободу и независимость, прогрессом Арцаха, успехами властей во благо страны и ее благополучного будущего. Мы желаем арцахцам успехов и благополучия. Но больше всего желаем успешной борьбы против азербайджанской агрессии, а мы готовы на всех международных площадках, по всему миру, на разных уровнях содействовать этой борьбе и международному признанию воли народа Арцаха. Еще раз поздравляю арцахских сестер и братьев. Хотела бы в этот заветный день быть рядом с вами. Обещаю сделать это при первой же возможности", - отметила европейский депутат в своем видеообращении.