Եթե հնարավոր չէ ցամաքային կապն ապահովել, օդային ճանապարհն օգտագործելու ժամանակավոր լուծումները պարտադիր պետք է կիրառվեն. Արցախի ՄԻՊ
Եթե հնարավոր չէ ցամաքային կապն ապահովել, օդային ճանապարհն օգտագործելու ժամանակավոր լուծումները պարտադիր պետք է կիրառվեն, Երևանում հրավիրված մամուլի ասուլիսին հայտարարեց Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը։
«Հատկապես երբ խոսքը վերաբերում է հումանիտար նշանակության հարցերին։ Բայց պետք է նշենք, որ Ադրբեջանը նաև այս հարցի վերաբերյալ է խոչընդոտներ հարուցում՝ սպառնալով, որ կվերացնի Ստեփանակերտից թռչող ցանկացած օբյեկտ», - ասաց Գեղամ Ստեփանյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե Լաչինի միջանցքի փակ լինելու դեպքում հնարավո՞ր է, որ օգտվեն օդային ճանապարհից։

Если невозможно обеспечить сухопутную связь, должны применяться временные решения по использованию воздушного сообщения: Омбудсмен Арцаха
Если невозможно обеспечить сухопутную связь, то в обязательном порядке должны применяться временные решения по использованию воздушного сообщения. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил Омбудсмен Арцаха Гегам Степанян.
"Особенно, когда речь идет о гуманитарных вопросах. Но следует отметить, что Азербайджан создает препятствия и по этому вопросу, угрожая ликвидировать любой объект, летящий из Степанакерта", - сказал Гегам Степанян, отвечая на вопрос о том, возможно ли в условиях закрытости Лачинского коридора использовать воздушное сообщение.