Դավիթ Բաբայանը և Արմեն Գրիգորյանը քննարկել են հակամարտությանն առնչվող հարցեր
Օգոստոսի 10-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանի և Հայաստանի Հանրապետության ԱԳ նախարարի պարտականությունները կատարող Արմեն Գրիգորյանի հեռախոսազրույցը։
Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ԱԳՆ-ն։
Քննարկվել են երկու հայկական պետությունների արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացներին և ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտությանն առնչվող հարցեր։ Երկուստեք կարևորվել է հիմնախնդրի համապարփակ կարգավորումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում։
Բարձր է գնահատվել ռուսական խաղաղապահ առաքելության դերը տարածաշրջանում խաղաղության  և կայունության պահպանման գործում։
Ընդգծվել է Հայասատան-Արցախ-Սփյուռք կապերի հետագա ամրապնդման և խորացման անհրաժեշտությունը։
Անդրադարձ է կատարվել Արցախի և Հայաստանի արտաքին գերատեսչությունների միջև փոխգործակցության ընդլայնման հեռանկարներին։

Состоялся телефонный разговор Давида Бабаяна с Арменом Григоряном
10 августа состоялся телефонный разговор министра иностранных дел Республики Арцах Давида Бабаяна с исполняющим обязанности министра иностранных дел Республики Армения Арменом Григоряном.
Были обсуждены вопросы, касающиеся внешней политики двух армянских государств, региональных процессов и азербайджано-карабахского конфликта. Стороны подчеркнули важность всеобъемлющего урегулирования конфликта в рамках сопредседательства Минской группы ОБСЕ.
Бабаян и Григорян высоко оценили роль российской миротворческой миссии в поддержании мира и стабильности в регионе.
Была подчеркнута необходимость дальнейшего укрепления и углубления связей Армения-Арцах-Диаспора.
Стороны коснулись также перспектив расширения сотрудничества между внешнеполитическими ведомствами Арцаха и Армении.