Չնայած առանձին պրովոկացիաներին՝ հրադարարը ընդհանուր առմամբ պահպանվում է. Նիկոլ Փաշինյան
«Չնայած առանձին պրովոկացիաներին՝ հրադարարը ընդհանուր առմամբ պահպանվում է: Հայկական կողմը շարունակելու է հավատարիմ մնալ հրադադարի ռեժիմին»։
Հավելենք, որ ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հայտնել է․ «Կոպտորեն խախտելով ԱՄՆ-ում ձեռք բերված հումանիտար հրադադարի մասին պայմանավորվածությունը, ադրբեջանական կողմը ժամը 8:45-ի սահմաններում հրետանային կրակ է վարել Արցախի հյուսիսարևելյան մարտական դիրքերի ուղղությամբ»։
Բացի այդ արբեջանական կողմը ժամը 09:10-ի սահմաններում թիրախավորել է հարավարևելյան ուղղությամբ դիրքերը` արձակելով հինգ հրետանային արկ։

Несмотря на локальные провокации, режим прекращения огня в целом соблюдается: Пашинян
Несмотря на локальные провокации, режим прекращения огня в целом соблюдается. Армянская сторона продолжит приверженность соблюдению перемирия. Об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Отметим, что армянская сторона заявила о нарушении режима перемирия уже в 8:45. Впоследствии ЧС Арцаха сообщил об авиационном обстреле города Мартуни.
Напомним, что третье по счету перемирие было достигнуто при посредничестве США и непосредственном участии президента Трампа.