Արայիկ Հարությունյանն ու  Դավիթ Տոնոյանն այցելել են բանակի մարտական կառավարման կենտրոն
Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ամբողջ երկայնքով շարունակվող մարտական գործողությունների ընթացիկ ու հնարավոր հետագա զարգացումներին ծանոթանալու նպատակով սեպտեմբերի 28-ին բանակի մարտական կառավարման կենտրոն են այցելել ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ու ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը: Այս մասին ահյտնում են Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանը ներկայացրել է օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը, անդրադարձել այն բոլոր գործընթացներին, որոնք իրականացվում են ՊԲ-ի ստորաբաժանումների կողմից՝ ադրբեջանական ագրեսիային դիմակայելու ուղղությամբ:
Բանակի հրամանատարը վստահեցրել է, որ իրավիճակը լիովին վերահսկվում է ԱՀ ԶՈՒ-ի կողմից և ստեղծվել են լավ հնարավորություններ արձանագրված հաջողությունները հետագայում զարգացնելուհամար:

С целью ознакомления с текущими и возможными дальнейшими развитиями боевых действий, продолжающихся по всему периметру линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана, 28 сентября Центр боевого управления армией посетили президент Арцаха Араик Арутюнян и министр обороны Армении Давид Тоноян.
Министр обороны Республики Арцах, командующий Армией, генерал-майор Джалал Арутюнян представил оперативно-тактическую ситуацию, коснулся всех процессов, которые осуществляются подразделениями Армии обороны в направлении противостояния азербайджанской агрессии.
Командующий армией заверил, что ситуация полностью контролируется ВС АР и созданы хорошие возможности для дальнейшего развития достигнутых успехов.