Բակո Սահակյանը պարգևատրել է եվրոպացի 3 պատգամավորի (լուսանկարներ)
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 11-ին հանդիպում է ունեցել «Համագործակցություն հանուն արդարության եւ խաղաղության» խորագրով Արցախի բարեկամների համաժողովի շրջանակներում մեր հանրապետությունում գտնվող Բելգիայի, Կիպրոսի եւ Չեխիայի պատվիրակությունների անդամների հետ, որոնց կազմում էին խորհրդարանականներ, քաղաքական եւ հասարակական գործիչներ:
Քննարկվել են Արցախ-Բելգիա, Արցախ-Կիպրոս եւ Արցախ-Չեխիա կապերին առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն Արցախին սատարելու գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար պետական պարգեւներ է հանձնել երեք պատգամավորի:
րոպացի 3 պատգամավորիՀանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ արտգործնախարար Մասիս Մայիլյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха принял парламентариев и политиков из разных стран Европы
Президент Республики Арцах Бако Саакян 11 октября провел встречу с членами французсукой, бельгийской, кипрской, чешской делегаций, состоящих из парламентариев, политических и общественных деятелей и находящихся в республике в рамках Форума друзей Арцаха «Сотрудничество во имя справедливости и мира».
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, был обсужден ряд вопросов, касающихся связей между Арцахом и Бельгией, Арцахом и Кипром, Арцахом и Чехией.
Президент Саакян вручил государственные награды трем депутатам за значительный вклад в дело содействия Арцаху.