Ասկերանի շրջանում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի մեկ խախտում։ Տուժածներ չկան։ Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը ադրբեջանական և հայկական կողմերի հետ համատեղ քննություն է անցկացնում այս փաստի առնչությամբ։
Ստեփանակերտ Է հասցվել 156 տոննա մարդասիրական բեռ, այդ թվում ՝ 23 տոննան՝ "մենք մեկ ենք"բազմազգ հիմնադրամից:
Ընդհանուր առմամբ, 2020 թվականի նոյեմբերի 23-ից ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ինժեներասակրավորական խմբերի կողմից չպայթած ականներից և արկերից մաքրվել է 2533,6 հա տարածք, 689,5 կմ ճանապարհ, 1940 շենք, հայտնաբերվել և վնասազերծվել է 26791 պայթյունավտանգ առարկա:

Российским миротворческим контингентом продолжается выполнение задач на территории Нагорного Карабаха. Об этом сообщается в информационном бюллетене Министерства обороны Российской Федерации о деятельности российского миротворческого контингента в зоне нагорно-карабахского конфликта (на 1 мая 2023 г.).
՛՛На тридцати наблюдательных постах российскими миротворцами ведется круглосуточный мониторинг обстановки и контроль за соблюдением режима прекращения огня.
Доставлено 156 тонн гуманитарного груза в СТЕПАНАКЕРТ, в том числе 23 тонны от многонационального фонда «Мы едины».
Всего с 23 ноября 2020 г. инженерно-саперными группами российского миротворческого контингента от неразорвавшихся мин и снарядов очищено 2533,6 га территории, 689,5 км дорог, 1940 зданий, обнаружен и обезврежен 26791 взрывоопасный предмет.